Bahar Cilt Bakımı

bahar cilt bakımı için kullanılanlar

Kışın ardında bahara giriyoruz artık. Malum sadece ülke olarak değil tüm dünya olarak oldukça zorlu günlerden de geçiyoruz. Evde sosyal izolasyon uyguladığımız bu dönemde, bahar cilt bakımı yapmak isteyenler ve gündelik bakım için öneri ihtiyacı hissedenlere rehber niteliğinde bir liste hazırladık. Hepsi denendikten sonra tavsiye ediliyor, bu detayı da atlamayalım.

Mevsim geçişinde cildiniz kurumuş, canlılığını kaybetmiş olabilir. Baharla birlikte cildine nemini geri kazandırmak ve canlandırmak için kullandığım ürünleri ve kullanma sıklıklarını paylaşacağım. Unutmadan ekleyelim, benim cildim karma bir cilt. Yani sivilceye meyilli ve hassas. Dolayısıyla eğer tamamen farklı bir cilt yapınız varsa aynı sonucu alamayabilirsiniz.

Hafta İçi

Pazartesi Cuma günleri arasındaki iş döngüsünde her akşam eve geldiğimde Bobbi Brown Makeup Remover ile makyajımı temizliyorum. Cildi kurutmadan makyajı temizlemeyi başarıyor. Ayrıca ardından yağlı bir his bırakmıyor. Göz çevresi makyajı için ise Choice çift fazlı göz makyaj temizleyicisini kullanıyorum. Choice biraz yağlı bir his bırakıyor fakat hassas göz çevresi için çok uygun. Ayrıca göz çevresini temizlerken kirpik bakımı yapıyor ve nemli olmasını sağlıyor.

Hafta içi iş günlerinde özellikle öğle saati sonrasında cildimi kurumuş ve yorulmuş hissediyorum. Bu hissi gidermek için Diadermine Hydralist nemlendirici sprey kullanıyorum. Makyaja zarar vermeden cildin nemlenmesini sağlıyor. Ayrıca cilde hafif bir ışıltı da veriyor.

Hafta Sonu

Kıştan bahara geçerken hafta sonları mümkün olduğunca makyaj yapmaktan uzak duruyorum. Eğer hafta sonu makyaj yapmamı gerektirecek bir yere gideceksem, sadece göz makyajı yapmayı tercih ediyorum.

Hafta sonları da dahil olmak üzere her gün sabah ve akşam kullandığım ürün ise La Roche Posay Effeclar yüz temizleme jeli. Bazı sabahlar işe hızlıca gitmek durumunda kaldığımda düzeni aksatsam da mutlaka her akşam cildimi bu jel ile temizliyorum. Sivilcelerin kurumasında gerçekten etkili. Bir hafta içerisinde sivilcenin kuruduğunu görebiliyorum. Sivilceyi kuruturken cildi de kuruttuğu maalesef gerçek. La Roche Posay Effeclar yüz temizleme jelini kullandıktan sonra cildi nemlendirmek gerekiyor.

Bahar Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Photo by Camille Brodard on Unsplash

Bobbi Brown Vitamin Enriched Face Base ürününü cildimi nemlendirmek için kullanıyorum. Hem makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz hem de nemlendirici krem olarak kullanabileceğiniz bir ürün. Yağlı olmayan nemlenmiş bir his bırakıyor. İçeriğinde birçok vitaminin bulunmasının yanında ayrıca çok güzel kokusu var.

Soyulabilen yüz maskeleri… Cildi yenilemek için haftada bir kez mutlaka kullanıyorum. Pazartesi iş gününe hazırlık için Pazar günleri ideal gün oluyor benim için. Bee Beauty soyulabilen kil maskelerini tercih ediyorum. Küçük paketlerde tek kullanımlık olanları daha hijyenik buluyorum. Maskeyi soyduktan sonra cildimi Bobbi Brown Vitamin Enriched Face Base ile nemlendiriyorum.

doğal bahar cilt bakımı
Photo by Ergita Sela on Unsplash

Ek olarak bahar cilt bakımı için aloe vera yetiştirmeyi de listeye ekleyelim. Cildi doğal bir şekilde temizleyip, nemlendirdiği için aloe vera kullanıyorum. Aloe vera yetiştirmek çok kolay ve yaprakları çok hızlı bir şekilde çoğalıyor. Doğal bir yöntem olarak aloe vera yetiştirip cildimi kuru hissettiğimde bir uzantısını kesiyorum. Kestiğim uzantısını enine doğru tekrar ikiye bölecek şekilde kesiyorum. Temizlediğim cildime ortalama 2-3 dakika boyunca sürüyorum. Ayrıca aloe veranın gençleştirici ve kırışık önleyici etkisi de oluyormuş. Nemliliği ve kızarıklıkları giderdiğini de anlık sürüş ile hissedebiliyorsunuz.

    Yorum Yaz

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*