Özel Gün Mekanı; Firuzende Restaurant

Firuzende Restaurant

Özel bir günü kutlamak amacıyla akşam yemeği için tercih ettik Firuzende Restaurant’ı. Burayı tercih etmemizin en önemli sebebi Galata Kulesinin bizim için oldukça anlamlı olmasıydı. Galata Kulesi’ne bu kadar yakın olup çok net görebileceğimiz bir restoran olması da bizim şansımız oldu.Yemek 

Başlangıç olarak “Firuzende Sıcak Tabağı” seçtik, hem meze tadında olsun; hem de hafif bir şeyler olsun  istedik. Mezeler kelimenin tam anlamıyla nefisti, sıcacık ekmekle çok iyi oluyorlar. Ardından “Anemon Kebap” ve “Dana Bonfile” söyledik. Bir fine-dining restoranın bu kadar iyi kebap yapabileceğini düşünmüyordum açıkçası. Kebap ve özellikle üzerindeki sos gerçekten çok iyiydi. Dana bonfilenin az da olsa tattım ve etin gayet iyi pişirilip yumuşacık olduğunu farkettim. (Evet, eti iyi pişmiş sevenlerdenim)

Tabi ki bu nefis yemeği “Yanık Ülke Merlot” gibi çok ağır olmayan bir şarap ile süsledik. Çok ağır olmayan içimi kolay güzel bir şarap. Yemeğin ardından da Galata Kulesine bakan tarafta şarabımızı yudumlaya devam ettik. Galata Kulesi’ne bu kadar yakın bir yerde ve bu kadar güzel bir atmosferde dilerseniz restoranın kokteyllerini deneyebilirsiniz.

Firuzende Restaurant
Firuzende RestaurantAmbiyans 

Firuzende Restaurant’a girdiğiniz andan itibaren fine-dining bir deneyim yaşayacağınızı anlıyorsunuz. Karşılamadan başlayan hizmet kalitesi; sipariş alımında, herhangi bir talebiniz olduğunda kendini hissettiriyor. Restoranın bir tarafı muhteşem Haliç manzarasına sahip iken diğer tarafı da Galata Kulesinin adeta dibinde kalıyor. Yemeğinizi Haliç manzarasına karşı yedikten sonra içeceğinizi martıların süslediği Galata Kulesinin yanı başında yudumlayabilirsiniz. 

Sonuç olarak hem özel günlerde harika bir seçenek olarak aklımızda olan; hem de kokteyllerini denemeye tekrar mutlaka gideceğimiz bir restoran keşfetmiş olduk. Galata Kulesi tarafında yemek yemek isteyenlere mutlaka deneyimlemelerini tavsiye ederim.

Aynı zamanda restoran ile ilgili menü fiyatlarına hem Zomato uygulaması üzerinden hem de restoranın kendi sitesinden bakabilirken; aynı zamanda yine Zomato üzerinden restoranı deneyimleyen kullanıcıların yorumlarına göz atabilir; kullanıcıların çektikleri fotoğraflara bakarak restorana gitmeden önce fikir sahibi olabilirsiniz. Yine Zomato üzerinden anında onaylı ücretsiz ve online rezervasyon yaptırarak restorana gidebilirsiniz.

    Yorum Yaz

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*