Mart Ayı İstanbul Etkinlikleri 2020

Mart Ayı İstanbul Etkinlikleri 2020

Dört yılda bir gelen 29 günlük Şubat ayını geride bırakırken baharın ilk habercisi Mart ayı geldi. Tabi Mart ayının gelmesi ile birlikte şehir de hareketlendi. Konserler, şenlikler, performans gösterileri artmaya başlıyor. Mart ayı İstanbul etkinlikleri 2020 rehberi ile kendinize uygun etkinlikleri bulabilirsiniz.

Konser

Riverside

Riverside konser
via https://riversideband.pl

Progressive Rock’ın temsilcilerin olan Polonyalı Rock grubu Riverside 10 Mart’ta İstanbul’a geliyor. 2016 yılında grup üyesi Piotr Grudziński’nin ölümüyle oldukça sarsılan grup, yine de grubu dağıtmama kararı alıp yollarına devam ediyorlar. 2018 yılında apokalips temalı son albümleri olan Wasteland’i yayınladıklarında hayranlarını oldukça sevindiren grup, 10 Mart’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde seyircisi ile buluşacak. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

License to Dance: Kelly Lee Owens (DJ Set)

Minimal techno, techno-pop ve dream-pop tarzlarını özgün tarzıyla yorumlayıp harmanlayan Londralı sanatçı “License to Dance” serisi kapsamında 21 Mart’ta Babylon’a geliyor. Çıkardığı tekliler ve ünlü isimlere yaptığı remixler ile ismini duyuran sanatçı Babylon sahnesinde sevenleriyle buluşacak. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Los Amigos de Herman

Los Amigos de Herman konser

“Gelenekselden Günümüze Latin Amerika Şarkıları” konsepti ile geçecek gecede bir çok Latin Amerikalı sanatçıdan şarkılar söylenecek. Aşk şarkılarının söyleneceği gecede aynı zamanda Latin Amerika’nın acı yüzünü yansıtan şarkılara da yer verilecek. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz. 19 Mart’ta Nardis Jazz Club’da gerçekleşecek olan etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Sónar İstanbul

Sonar Istanbul
via https://sonaristanbul.com/en/2020/galleries/picture-gallery-friday-24th

Mart ayı İstannbul etkinlikleri arasında en dikkat çeken şüphesiz, heyecanla beklenen festival Sónar İstanbul. Uzun süredir birçok kişinin beklediği ve takip ettiği müzik festivali %100 müzik katkılarıyla 5-6-7 Mart tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları’nda gerçekleşecek. Festival kapsamında Paul Kalkbrenner, Adam Beyer, Ben Klock, DJ Kölsch, Paula Temple, Oceanvs Orientalis ve birçok isim performanslarını sergileyecek. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Flapper Swing

Flapper Swing konser

İki Manouche gitar, kontrbas, saksafon ve vokalden oluşan akustik bir caz grubu manouche grubu olan Flapper Swing, 11 Mart’ta touché sahnesinde sevenleriyle buluşuyor. Oldukça sakin keyifli bir müzik tarzı olan grubu dinlemeden önce restoranda yemeğinizi yiyebilir; ardından eğlencenize devam edebilirsiniz. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Tiyatro

Mağrur Fil Ölüleri

Mağrur Fil Ölüleri Oyunu
via Semaver Kumpanya

Semaver Kumpanya bünyesinde sergilenen oyun Mağrur Fil Ölüleri, 7 Mart ve 28 Mart tarihlerinde Semaver Kumpanya’da seyirci karşısına çıkıyor. 1969’u 1970 yılına bağlayan gecede geçen ve Cahit ile Belkıs’ın başından geçen olayları anlatıyor. Belkıs Cahit’i dışarı çıkma konusunda ikna etmeye çalışırken evde gizemli bir kutu bulunur ve gittikçe bu kutunun içinde ne olduğu gizemli bir hal almaya başlar. Dekor, hikaye ve oyunculuklar bakımından oldukça başarılı olan oyunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Keşanlı Ali Destanı

Haldun Taner’in ölümsüz eseri olan Keşanlı Ali Destanı Pervasız Tiyatro öncülüğünde 7 Mart’ta Maslak TİM Show Center’da seyirci karşısına çıkıyor. Dev oyuncu kadrosu ve Haldun Taner’in ölümsüzleşen eserinin birleşimiyle ortaya çıkan iki perdeli bu güzel oyunda biletler tükenmeden yerinizi alın. Etkinlik detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Sinema

Nuh Tepesi

Nuh Tepesi Filmi
via Box Office Türkiye

Uzun zamandır merakla beklenen, yönetmenlik koltuğunda Cenk Ertürk’ün oturduğu; kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür ve Hande Doğandemir gibi yıldız isimlerin olduğu Nuh Tepesi, 6 Mart Cuma günü vizyona giriyor. Film detaylarına buradan göz atabilirsiniz. 


Sinema yerine evde dizi-film izlemeyi sevenlerdenseniz Mutlaka İzlemeniz Gereken BluTv İçerikleri tam size göre.

    Yorum Yaz

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*