Mutlaka İzlemeniz Gereken BluTv İçerikleri

Yayıncılığın gelenekselden dijitale doğru hızlı bir geçiş sergilediği günümüzde, yerli online platformlar da oldukça dikkat çekici olmaya başladı. Netflix, Amazon Prime, Fox, Apple ve YouTube gibi birçok dünya devinin olduğu sektörde yerli yayın organı BluTv de göze çarpıyor. Huzurlarınızda mutlaka izlemeniz gereken BluTv içerikleri derlemesi.

Blindspot (IMDb 7.4)

via movieplot.de

New York meydanında bir çantanın içinden çıplak bir kadın çıkar ve bu kadının yüzü hariç tüm vücudu dövmelerle kaplıdır. Bu dövmeler ise kadını bulan kapsamlı bir araştırma başlatan FBI için, gerçekleştirilecek terör saldırıları, yolsuzluklar gibi birçok suç hakkında önemli ipucu niteliğinde. Şunu söylemeden geçmeyelim, bu dövmelerden tam 4 sezonluk dizi çıkmış. Sonuç olarak bol aksiyonlu, keyifle izleyebileceğiniz bir dizi.

Kelebekler (IMDb 7.5)

via Milliyet Emlak Dergi

Tolga Karaçelik, bu ülkenin yetiştirdiği müthiş dehalardan bir tanesi. Gişe Memuru, Sarmaşık, Kelebekler gibi filmlerin yönetmeni Tolga Karaçelik’in 2018’de vizyona giren filmi Kelebekler, uzun yıllar boyunca birbirleriyle iletişimi olmayan üç kardeşin hikayesini konu alıyor. Bu üç kardeş babalarının çağrısı üzerine köylerine gidiyorlar ancak vardıklarında babalarının öldüğünü öğreniyorlar. Babalarının da bir vasiyeti vardır; köye kelebekler geldiği zaman gömülmek ister. Bu olaylar çerçevesinde bu üç kardeşin yaşadıklarını anlatan filmin, ulusal ve uluslararası arenada da birçok alanda ödül kazandığını belirtmekte fayda var.

Bozkır (IMDb 8.2)

via medyafaresi

Herhangi bir dijital platformda ya da televizyonda yayınlanan en underrated işlerden bir tanesi Bozkır. İsmiyle bu kadar özdeşleşen çok az dizi/film vardır muhtemelen. Kısaca dizi; Bozkır’da gerçekleşen bir cinayet üzerinden bir baş komiser ve komiserin başından geçen olayları anlatmak ile birlikte, Bozkır’ın yapısını mükemmel tasvir ediyor. Tek sezon ve 10 bölümden oluşan diziyi “Bozkır” yapısını merak ediyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Ayrıca Bozkır, yerli BluTv içerikleri arasında en kaliteli içeriklerden birisi diyebiliriz.

The Handmaid’s Tale (IMDb 8.5)

via syfr wire

Nefis bir distopya. The Handmaid’s Tale (Damızlık Kızın Öyküsü) dizisini anlatırken bu cümle ile başlamak oldukça yerinde olur diye düşünüyoruz. Bir roman uyarlaması olan distopya, erkek egemen bir toplumda (toplumun adı Gilead) nüfusun doğal yollar ile düşmesinden sonra kadınların devlet malı sayılması ve damızlık olarak kullanılmasını ve başrol Offred’in bu toplumda hayatta kalma çabasını konu alıyor. 

Masum (IMDb 8.6)

via Seyir Listesi

Bir BluTv orijinal yapımı olan Masum, oldukça güçlü kadrosu ve etkileyici hikayesiyle dikkat çeken bir yapım. Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık ve Tülin Özen gibi güçlü bir kadro ile seyirci karşısına çıkan yapım, genel olarak emekli bir polis memuru ve ailesinin başından geçen olayları anlatıyor. Ailenin küçük çocuğunun başına gelenler ile şekillenen hikaye, dijital platformlarda yapılan en başarılı yerli işlerden.

Behzat Ç. (IMDb 8.7)

via Onedio

Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan televizyon dizisi Behzat Ç., 96 bölümlük uzun bir serinin ardından final yapmıştı. Ancak geçtiğimiz yıllarda dizinin senaristi Ercan Mehmet Erdem ve oyuncularının attıkları tweetler, biz de başta olmak üzere izleyicileri bir hayli heyecanlandırmıştı. Nitekim BluTv özel yapımı olarak 10 bölümlük bir sezonla geldiler. Her ne kadar eski tadı vermese de özlenen bir arkadaşa kavuşmuş gibi hissediyorsunuz. Ekipte “Harun” olarak yer alan Fatih Artman’ın yokluğu aranmıyor dersek yalan olur. Tüm bunlar dışında bu 10 bölüm, göreve bir şekilde ikna edilerek döndürülen Behzat Başkomiser ve ekibinin yine boylarını aşan (!) işlerle mücadelelerini anlatıyor. 

Bize Gezmek Olsun (IMDb 7.7)

Usta oyuncular Erkan Can ve Güven Kıraç’ın bol keyifli muhabbetleri eşliğinde Küba sokaklarında dolaşmak isterseniz BluTv özel yapımı olan “Bize Gezmek Olsun” belgeseli tam size göre. İkili arasındaki samimi muhabbet ile Küba’nın güzellikleri birleşince şahane bir belgesel ortaya çıkmış. Erkan Can’ın klasik araba tutkunu olduğunu da belirtmekte fayda var. Bize Gezmek olsun, dizi ve film ağırlıklı BluTv içerikleri arasından sıyrılan kaliteli yapımlar arasında.

Captain Fantastic (IMDb 7.9)

via Wallpaper Abyss

Alışılagelen tüm normları, yaşam alanlarını ve sistemleri reddeden bir ailenin hikayesini anlatan ve uzun metraj olan film Captain Fantastic; doğada toplumdan uzakta izole yaşarken çocukların annelerinin ölümü aileyi modern toplumun içine götürmektedir. Daha önce ormanda yaşayan ve modern hayatı tanımayan aile modern toplumda oldukça zorlanmaktadırlar. Baştan sona kendine hayran bırakan film, mutlaka izlenilmesi gereken filmlerden. 

Babylon Berlin (IMDb 8.4)

via Fantazya

Almanya’nın en yüksek bütçeli televizyon projesi olan Babylon Berlin, dünyada birçok ülke tarafından yayın hakları satın alınan oldukça başarılı bir yapım. Dizi 1929’da, dünyada Büyük Buhran’ın yaşandığı yıllarda, Köln’den Berlin’e bir dava için gönderilen bir komiserin basit olarak görülen davanın içine girdikçe aslında çok karmaşık ve uzun bir yolculuk olduğunu keşfetmesi ile birlikte değişen hayatını ve başından geçen olayları anlatıyor. 

    Yorum Yaz

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*